Jak hospodaříme

S velkou odpovědností spravujeme majetek i umělecký a výchovný odkaz J. Foglara. Z výnosů z autorských práv podporujeme především výstavbu nových skautských kluboven. Vnímáme totiž, že pevné zázemí je nezbytnou podmínkou dlouhodobě udržitelné a kvalitní mimoškolní výchovy dětí a mládeže a je v souladu s odkazem J. Foglara.

S cílem využít finanční zdroje efektivně vyhlašujeme každoročně několik grantových výzev. Typicky financujeme první rizikovější kroky související s přípravou staveb, např. architektonické studie a projektovou dokumentaci. Zároveň považujeme za důležité podporovat mladé lidi, aby se učili si obstarat peníze i vlastním přičiněním. K tomu jim na nadačním účtu na portálu Darujme.cz otvíráme projekty k jednotlivým stavbám a podporujeme je v aktivním získávání další dárců.

Finanční zdroje shromažďujeme nejen přes portál Darujme.cz, ale i prostřednictvím Jestřábova dobročinného obchodu. Obojí běží pod veřejnou sbírkou, kterou jsem otevřeli v r. 2018.

Do konce roku 2022 jsme finančně podpořili přes 90 kluboven / středisek po celé ČR
celkovou částkou 13,5 mil. Kč.

kolač

1 937 000 Kč
přímá podpora projektů z vlastních prostředků (např. výtěžek z autorských práv)
1 895 000 Kč