6. foglarovská lavička odhalena

Další ručně vyřezávaná lavička byla odhalena v Prokopském údolí!

lavička

V sobotu 25. března 2023 jsme se sešli na dětském hřišti při okraji Prokopského údolí k odhalení další foglarovské lavičky.  Lavička je tematický spojená s knihou Devadesátka pokračuje, s motivy Alvareze a Jestřábovým zážitkem z Prokopského údolí. 

lavička1

Lavička je tentokrát oboustranná, na čelní straně jsou vyřezány motivy Foglarovy nejznámější táborové hry - Alvarez, kterou vymyslel pro svůj pražský oddíl "Dvojku". Mimo oddíl se hra rozšířila právě díky knize Devadesátka pokračuje. 

lavička2

Zadní motiv tvoří vzpomínka na první Foglarovu výpravu se skautským oddílem do Prokopského údolí, nenadále spojenou se záchranou herce, který na jaře 1920 při natáčení filmu spadl ze skály a potřeboval ošetření lékaře. 

Autorkou řezby je tentokrát Magdaléna Mézlová, výrobu zajistila opět firma DŘEVO NÁRO, s.r.o.

lavička3

V sobotu jsme si užili krásné chvíli v Prokopském údolí, děkujeme všem zúčastněným. Na místě byla také pokřtěna kniha Chata v Jezerní kotlině, která v rámci edice Klasické komiksy Marko Čermáka vychází ve Vydavatelství Václav Vávra v roce 2023 jako 14. svazek edice barevná verze Chaty v Jezerní kotlině. Ke koupi ZDE

lavička4

Po skončení oficialit měli možnost všichni přítomní zúčastnit se procházky po naučné stezce Prokopským údolím pod vedením Slávka Janova!

Foto: Magdaléna Černá a Pavel Trantina