Jak hospodaříme

S velkou odpovědností spravujeme majetek i umělecký a výchovný odkaz J. Foglara. Z výnosů z autorských práv podporujeme především výstavbu nových skautských kluboven. Vnímáme totiž, že pevné zázemí je nezbytnou podmínkou dlouhodobě udržitelné a kvalitní mimoškolní výchovy dětí a mládeže a je v souladu s odkazem J. Foglara.

S cílem využít finanční zdroje efektivně vyhlašujeme každoročně několik grantových výzev. Typicky financujeme první rizikovější kroky související s přípravou staveb, např. architektonické studie a projektovou dokumentaci. Zároveň považujeme za důležité podporovat mladé lidi, aby se učili si obstarat peníze i vlastním přičiněním. K tomu jim na nadačním účtu na portálu Darujme.cz otvíráme projekty k jednotlivým stavbám a podporujeme je v aktivním získávání dalších dárců.

Finanční zdroje shromažďujeme nejen přes portál Darujme.cz, ale i prostřednictvím Jestřábova dobročinného obchodu. Obojí běží pod veřejnou sbírkou, kterou jsem otevřeli v r. 2018.

Do konce roku 2023 jsme finančně podpořili přes 100 kluboven / středisek po celé ČR
celkovou částkou 19,3 mil. Kč.

rafy web

dary z výtěžku předmětové sbírky
305 000 Kčpřímé dary nadaci
2 399 000 Kčdary získané na projekty vedené na platformě darujme.cz