Kde všude mohly být Rychlé šípy?

Pátrací celorepubliková hra je za námi. 

  • Možná Rychlé šípy byly někde, kde jste pátrali a podobná místa našli.

Celkem třicet dva lokalit se přihlásilo k odkazu Rychlých šípů a místní organizátoři tam pro vás připravili pátrání. Věřte nám, že to nebylo tak snadné, jak to možná vypadá. Třeba v Mladé Boleslavi měli dlouho domluvenou trafiku, ale po týdnu hry byla trafika zbourána. Také na dalších místech museli organizátoři řešit zmizelé plakáty či jiné zapeklitosti. Všem jim patří velký dík, že hru připravili a věříme, že se zúčastníte i jejich dalších akcí.

rš

  • Radost nám udělalo masivní zapojení míst.

Třicet jedna lokalit v Česku a jedna na Slovensku ukázalo, že o Rychlé šípy je stále zájem. Za Skautskou nadaci Jaroslava Foglara hra určitě splnila svůj účel. Rychlé šípy byly vidět, psalo se o nich, mluvilo v rozhlase a hra přitáhla staré i mladé. 

  • Některá města připravila i další doprovodný program.

Třeba v Praze to byla dvě herní odpoledne s Hochy od Bobří řeky a DDM. Proběhly i závody v ježdění tramvají, které měl Jaroslav Foglar moc rád. Někde připravili promítání Záhady hlavolamu, jinde měli na konci dubna noční hru Tajemná Stínadla. V Sokolově až do půlky května probíhá venkovní výstava komiksu Záhada hlavolamu od Marka Čermáka. V květnu ještě běží pátračka v Lomnici na Lužnicí, protože tam potřebovali pátrání odstartovat až na skautské výročí koncem dubna. Stále běží hra Stínadelská tajemství.

smíchov

  • Celkem jsme zaregistrovali 2057 pátračů.

Naše zkušenosti s organizací podobných her ale říkají, že minimálně jednou tolik účastníků hru nedohrálo, ale i tak si pátrání užilo. Každá lokalita byla jiná a každý organizátor k tomu přistoupil po svém. Někde tak bylo pátrání snadné, jinde se muselo chodit do obchodů a hra se nedala stihnout za jedno odpoledne. Třeba ve Strakonicích byli organizátoři dva a jejich území se částečně překrývala, takže to některé hráče pletlo.

mapa

  • Shrnutí hry.

Organizátorům zůstávají A3 plakáty jako výzdoba kluboven či pokojíků. Každý organizátor dostal od nadace děkovný list za přípravu pátračky. Třem nejzajímavějším tajenkám poslala nadace spolu s plakáty věcnou odměnu. Jména vylosovaných hráčů naleznete na stránkách hry zde. Celkem jsme natiskli pět set čtyřicet tři plakátů. Nejčastějším místem z příběhů RŠ byla hospoda :-) a pouze 1x jsme tiskli příběh s hradem. Místními organizátory byly skautské oddíly, ale i školy, muzeum, knihovna, skupina DUHY, Hoši od Bobří řeky a dokonce i jednotlivci a rodina.

hra

  • Jaroslav Foglar chtěl vytvářet lepší svět.

Snažil se o to ve svých knihách, ale i v oddíle. Jeho Rychlé šípy jsou pro mladé lidi stále zdrojem inspirace i zábavy a pro nás starší připomínkou ideálů, kterým jsme v mládí věřili a snad věříme i dnes. Zkuste se podívat na pražské stránky hry, kde vám nabízíme další možnosti, aby pro vás život s Rychlými šípy nemusel skončit s naší hrou.

rš hra

  • Hru jsme připravovali od listopadu.

V dubnu se ozvaly další lokality s prosbou, ať hru zopakujeme ještě na podzim. Tak himbajs šůviks, 85. narozky Šípáků se dají slavit klidně i 5 let, tak do toho půjdeme. Víte o někom, kdo by se chtěl přidat? Ať se zapíše zde.

A na závěr sdílíme video, abyste si dovedli představit, jak to třeba v nějakých městech vypadalo. 


Všechny další podrobné informace ke hře najdete na webu NAJDI RYCHLÉ ŠÍPY!