Křest 7. lavičky Jaroslava Foglara

Chystá se slavnostní odhalení další lavičky!

Srdečně zveme na odhalení foglarovské lavičky č. 7 Strach nad Bobří řekou 6. června 2024 v 17:00 na Dětském ostrově.

Lavička je instalována na dětském hřišti.

dětský ostrov

Jak je všeobecně známo, Jaroslav Foglar vedl šedesát let 2. skautský oddíl Praha Hoši od Bobří řeky. V nedaleké Malostranské vodárenské věži měla od prosince 1937 Dvojka klubovnu. V ní ji zastihl i zákaz skautingu za 2. světové války, který oddíl donutil scházet se utajeně. Klubovna byla nacisty zapečetěná a s ní i mnoho oddílového majetku včetně cenných kronik. Právě pro ně se jedné zimní noci vydal J. Foglar se staršími členy Dvojky. A právě tuto příhodu najdete ztvárněnou na lavičce i v knize Strach nad Bobří řekou, volném pokračování nejznámější foglarovky.

lavicka7

Těšíme se na vás!

Více o lavičkách Jaroslava Foglara najdete ZDE