Křest knihy Jan Tleskač

Srdečně zveme na křest knihy ze světa Jaroslava Foglara

Srdečně zveme na křest a autogramiádu knihy Jan Tleskač za účasti Davida Jana Žáka a Renaty Wilflingové.

Knihu o dětství Jana Tleskače v tajemném příběhu ze světa Jaroslava Foglara od David Jana Žáka vydalo nakladatelství Albatros.

Kmotrem knihy bude představitel Jana Tleskače z filmu Záhada hlavolamu z roku 1993 Michal Škrabal.

• KDY: 8. prosince v 17:30
  • KDE: Skautský institut v Praze na Staroměstském náměstí v 1. patře
  • ZA ÚČASTI: Davida Jana Žáka - autora knihy, Renaty Wilflingové - ilustrátorky knihy a Michala Škrabala - představitele Jana Tleskače z filmu Záhada hlavolamu z roku 1993

Jan Tleskač vyrůstá ve stínadelském sirotčinci na Rváčově. Jeho jedinou památkou na rodiče je kovový hlavolam ježek v kleci a v něm ukrytý medailonek s portrétem maminky. Chlapec musí svádět boj nejen s bandou místních výrostků, ale i s nelítostným Správcem či záhadným podivínem Ksichtem. Drobný Jan má mezi hochy ale i věrné přátele, Berta Komoura a Vojtu Vonta. Vypátrá s jejich pomocí, kdo byl jeho otec a jaké tajemství skrývá ježek v kleci?

Na místě bude také představena nová rodinná hra Skautské nadace Jaroslava Foglara s názvem Stínadelská tajemství. Rodinná hra poběží zdarma od 10.12. do 31. 3. v uličkách pražské Malé Strany.

DJZ