Křest knihy Jan Tleskač

Filmový Tleskač pokřtil papírového!

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 jsme se sešli na Staroměstském náměstí ve Skautském institutu, abychom pokřtili knihu Davida Jana Žáka - Tleskač. 

tlesk

Knihu o dětství Jana Tleskače v tajemném příběhu ze světa Jaroslava Foglara od David Jana Žáka vydalo nakladatelství Albatros.

tlesk1

Kmotrem knihy byl představitel Jana Tleskače z filmu Záhada hlavolamu z roku 1993 Michal Škrabal. 

tlesk2

Na místě proběhla autogramiáda přítomných, kromě autora knihy a kmotra dorazila i ilustrátorka knihy Renata Wilflingová.

tlesk4

O čem kniha pojednává?

Jan Tleskač vyrůstá ve stínadelském sirotčinci na Rváčově. Jeho jedinou památkou na rodiče je kovový hlavolam ježek v kleci a v něm ukrytý medailonek s portrétem maminky. Chlapec musí svádět boj nejen s bandou místních výrostků, ale i s nelítostným Správcem či záhadným podivínem Ksichtem. Drobný Jan má mezi hochy ale i věrné přátele, Berta Komoura a Vojtu Vonta. Vypátrá s jejich pomocí, kdo byl jeho otec a jaké tajemství skrývá ježek v kleci?

Koupit knihu