Kronika 34. oddílu

Pod názvem Pohádky Ohnivců napsal a nakreslil v letech 1924-1925 Jaroslav Foglar - Jestřáb, oddílový kronikář.

Jedná se o první a jedinou skautskou kroniku, kterou Jestřáb celou sám ručně napsal a ilustroval. Bylo to v letech 1924-1925, kdy se stal členem a posléze zástupcem vůdce 34. oddílu Praha, jenž se poté sloučil s pražskou Dvojkou. Na 124 stranách svým poutavým stylem a s humornou nadsázkou vypráví pohádky Ohnivců, jejich schůzek a výprav. Kroniku vydala v roce 2024 nadace jako reprint originálu, v pevné vazbě, se zlatou ražbou, navíc doplněnou přebalem s novou ilustrací Jiřího Gruse a rozsáhlým textem o 34. oddíle. Bonusem je záložka ve formě pohlednice s fotografií.

Kronika je v tuto chvíli vyprodaná, o dotisku budeme včas informovat.

Pohádky Ohnivců jsou z naprosté většiny černobílé, jen pár drobností je v nich barevných. Vzhledem k výraznému zdražení při tisku, které by barva znamenala, jsme tiskli vše černobíle. Pokud by někteří z vás chtěli mít i stránky barevné, můžete si je zde stáhnout, vytisknout a do kroniky vložit.