Oslavili jsme 20 let Nadace pořádnou jízdou!

Skautská nadace Jaroslava Foglara vypravila k oslavě 2O. výročí od svého založení historickou tramvaj.

V neděli 15. května jsme se vydali po Jestřábových stopách Prahou. Skautská nadace Jaroslava Foglara vypravila k oslavě 20. výročí od svého založení historickou tramvaj, která nás vezla po místech spojených s Jaroslavem Foglarem.

tram1

Dozvěděli jsme se, kde po Praze našla Dvojka v různých letech svá útočiště, kde Jestřáb pracoval, kam chodil tvořit a spoustu dalšího. O poutavý výklad se postaral Roman Šantora – Bobo. Ten si pro své spolucestující připravil i menší soutěž, kterou vždy Jaroslav Foglar zkoušel pozornost a bystrost svých oddílových hochů. Můžeme vám prozradit, že se mezi námi našla bystrá dívka Fidla, která soutěž vyhrála.

tram3

Účastníci výroční jízdy obdrželi památeční jízdenku a výroční číslo TamTamu, které jsme připravili pro vás všechny. Takže i když jste s námi nejeli, nezoufejte, můžete si TamTam stáhnout elektronicky a začíst se do jeho řádků.

tram4

Po skončení jízdy čekalo na nadační hosty ještě posezení v Písecké bráně, kde předsedkyně správní rady Jana Jirasová – Janka zavzpomínala na nadační počátky a popřála spolu s ostatními hosty Nadaci vše dobré do dalších let. Společný přípitek odstartoval volnou zábavy, kdy se mezi sebou potkali současní i bývalí spolupracovníci a podporovatelé Nadace a snad budu mluvit za všechny, když setkání zhodnotím jako moc příjemné a prosluněné nejen počasím, ale i náladou všech zúčastněných.

brana

Pokud bude mít Nadace kolem sebe stále takovou báječnou partu, nemusíme se bát příštích let.

brana2
brana3

Za SNJF Magda Černá

Rozhovor na Rádiu Junior

Reportáž Pražský deník