Podívejte se do bytu, ve kterém žil Jaroslav Foglar

Prohlédněte si byt Jaroslava Foglara, jak vypadal za spisovatelova života. Byt prošel rekonstrukcí a od roku 2018 v něm budou spisovatelé v rámci rezidenčních pobytů tvořit další díla.

Jarosla Foglar - byt

Po autorově smrti v roce 1999 byl jeho byt coby součást dědictví, o které se vedly letité spory, úředně zapečetěný a po šestnáct let nedostupný. Loni na podzim Skautská nadace Jaroslava Foglara otevřela byt zájemcům z řad veřejnosti. Od té doby do současnosti v něm proběhl bezpočet komentovaných prohlídek. Současný záměr je takový, že se byt zrekonstruuje s ponecháním některých původních prvků vybavení dotvářejících autentickou atmosféru, a nejpozději od ledna příštího roku bude sloužit pro měsíční rezidenční pobyty spisovatelů či komiksových tvůrců a překladatelů.

byt


Plán rezidenčního bydlení se uskuteční ve spolupráci s Českým literárním centrem a s Mezinárodním výborem pro dětskou knihu.

Reportáž s komentářem Romana Šantory zde