První klubovnou měsíce je Mníšek pod Brdy

Představujeme první klubovnu měsíce, která se uchází o vaši podporu.

DUBEN: Pro klubovnu v Mníšku se vybralo 8.650 Kč. Děkujeme!

Po několikerém stěhování a velkém nárůstu členů se skauti z Mníšku pod Brdy rozhodli postavit si vlastní klubovnu. Vše začalo v roce 2018. Město skautům vyšlo vstříc a darovalo jim pozemek. Následovalo roční shánění "papírů" a v únoru 2019 se prvně koplo do země pro elektrickou přípojku. 

Hrubá stavba hotová!

V tuto chvíli je hrubá stavba pod střechou, doplněná jsou i okna, zateplení střechy a vnitřní omítky. Mníšečtí doufají, že vyjde rozpočet i na pokládku podlah.

Výhledově je tak bude trápit "už jen" poslední velká položka - a tou je zateplení a vnější omítky celé stavby.

Mníšek

Do budoucna plánují prostor klubovny nabízet k ubytování "procházejících" oddílů či pro další skautské vzdělávání.

Finance na klubovnu získávají mníšečtí skauti od drobných dárců, využili projekt na Darujme.cz, hlásí se do řady grantových programů (firmy, město, kraj). Získali dar od ústředí a podpořila je i Skautská nadace Jaroslava Foglara. Velcí i malí ze střediska podnikají brigády a o příspěvky se pravidelně žádají i rodiče dětských členů.

Roverstvo na brigádě

Přispět můžete i vy pod tímto odkazem! Částku, která se do poloviny dubna vybere, pošleme Mníšeckým skautům na jejich klubovnu. 

Pokud se stanete našimi pravidelnými dárci, podpoříte ročně až deset kluboven!!!