Rychlé šípy a tajemství Stínadel

V prostorách Chvalského zámku startuje výstava o fenoménu české komiksové tvorby!

V sobotu  24. června 2023 odstartovala výstava, která vznikla přímo pro prostory Chvalský Zámek a jeho tajemného sklepení! 

Představuje fenomén české komiksové tvorby a ilustrace Rychlé šípy Jaroslava Foglara. V prvním patře se seznámíte s nejznámějšími ilustrátory tohoto jedinečného komiksu a v podzemí vás pak čekají ponurá zákoutí křivolakých uliček a záludné úkoly… Je jen na vás, jestli se uličkami Stínadel rozhodnete bloudit na vlastní pěst, nebo jestli se pustíte do dobrodružné hry a pokusíte se rozluštit slavnou záhadu hlavolamu! 

Na návštěvníky čeká i doprovodný program - detektivní hra na motivy Záhady hlavolamu! Zavede vás na běžně nepřístupná místa Chvalského zámku a provede vás jedním z největších dobrodružství Rychlých šípů. Hra je zdarma ke vstupence na výstavu, doporučená věková hranice 8+. 

A pozor, na místě je možné zakoupit i nějaké předměty z #JestrabuvObchod.

Tak koho jsme nalákali? Výstava potrvá až do 5. listopadu 2023 a Skautská nadace Jaroslava Foglara se podílela na její realizaci. 

vystava