Rychlé šípy zná přes 90 % Čechů!

Nejznámějším Rychlošípákem je Rychlonožka, nejvíce lidé zná Rychlé šípy z filmu či seriálu a nejčastějším předmětem spojeným s Rychlými šípy, který mají lidé doma, je ježek v kleci!

Rychlé šípy, unikátní fenomén české literatury, kultury i společnosti obecně. Jaké je ale o něm u nás povědomí? Kdo je nejznámější postavou? Kolik procent lidí má doma ježka v kleci? Na tyto a další otázky nyní odpověděl reprezentativní výzkum agentury Median pro Skautskou nadaci Jaroslava Foglara, který proběhl u příležitosti nového vydání restaurovaných komiksových příběhů Rychlých šípů Jaroslava Foglara od kreslíře Jana Fischera.

Reprezentativní výzkum populace České republiky ve věku 15 let a více provedla agentura Median v březnu 2021 na vzorku 815 respondentů. Výzkum pro Nadaci provedla agentura zcela zdarma, děkujeme!

Celkově Rychlé šípy zná 93 % respondentů, nejvíce ze seriálu či filmu (56 %), dále pak ze čtení komiksových příběhů (42 %) a ze čtení knih (33 %).

Seriál Záhada Hlavolamu

Nejznámějšími Rychlými šípy jsou Rychlonožka (zná 78 %), Červenáček (74 %) a Mirek Dušín (72 %). Těmi méně známými pak jsou Jarka Metelka (51 %) a Jindra Hojer (48 %).

ikonický rš

Rychlé šípy si nejvíce respondentů spojuje s kamarádstvím (87 %), čestností (68 %), dobrými skutky (57 %), aktivním životem (34 %) a humorem (27 %). Na otázku, zda dotazovaný má doma nějakou knihu či věc týkající se Rychlých šípů, 25 % respondentů odpovědělo hlavolam ježek v kleci, 13 % komiksové sešity, 10 % knihu komiksů a 12 % jednu z knih „Stínadelské trilogie“.

rychlé šípy