Třináctý skautfunding milion!

Právě byl pokořen další speciální milník s Jestřábovým oblíbeným číslem 13!

Přes platformu Darujme.cz pomohla Skautská nadace JF vybrat na nejrůznější projekty nejen skautských středisek již třináct milionů korun. To je #skautfunding.

13

Děkujeme za všechny obdarované za neskutečnou štědrost, za každičkou vaši podporu. Jsou to vaše peníze, které pomáhají oddílům k novým klubovnám.

Třináctý milion se vybíral od června a největší podíl na vybraných prostředcích mají dva projekty na koupi tábořiště. 

Skautská nadace začala podporovat dárcovské projekty na koupi tábořišť vlastním matchingem - to znamená, že k vybraným prostředkům přidá nemalé peníze z nadační kasičky. Koupit větší tábořiště je totiž dnes záležitost přes půl milionu korun. Současně je to skvělá fundraisingová příležitost pro dané středisko, na nákup vlastního pozemku pro táborové zázemí dárci slyší. Sumu na koupi je zapotřebí poskládat z více zdrojů, přibližně třetinu je zapotřebí mít našetřenou, třetinu si lze půjčit a třetinu (i více) lze získat na darech.

Například Zbraslavským se podařilo vybrat téměř půl milionu, což je obrovský úspěch. O podporu si říkali v období táborů, rodiče dětí za nimi jezdili na návštěvy, takže měli příležitost i osobního oslovení u táboráku. 

Tip pro ostatní střediska: platí, že říkat si o dary v době, kdy děti odjíždí na tábor nebo se z něj vrací, funguje velmi dobře. 

zbraslav

Foto: Uragan Zbraslav