Vychází pokračování legendárního románu Chata v Jezerní kotlině

Petr Hugo Šlik po více než 80 letech navázal na kultovní knihu Jaroslava Foglara a vytvořil její zdařilé pokračování Zkáza Jezerní kotliny. Kniha právě vychází v nakladatelství Albatros.

Příběh osudového přátelství vypsal Jaroslav Foglar do knihy Chata v Jezerní kotlině, která si získala širokou čtenářskou oblibu, o níž svědčí i dvanáct vydání. Ale zůstalo v ní i mnohé nezodpovězené. Proto se ceněný autor pro mládež Petr Hugo Šlik pokusil na slavný román navázat dalším rokem života hlavních hrdinů Pavla a Ludvy.

„Možnost navázat na tvorbu Jaroslava Foglara jsem zpočátku bral především jako zajímavou profesní hru, vyzkoušet si, co doopravdy dovedu. Během psaní jsem si však uvědomil, že se pohybuji na poněkud tenkém ledě, neboť k Foglarovkám (a zejména pak k Chatě v Jezerní kotlině) má řada lidí velmi intimní vztah. Snažil jsem se tyto city starších čtenářů novým pokračováním nezranit a případné nové čtenáře nalákat k přečtení „jedničky“. Jsem velmi rád, že jsem dostal příležitost, se na tomto projektu podílet,“ uvedl autor knihy Petr Hugo Šlik.

Roman Šantora ze Skautské nadace Jaroslava Foglara k tomu dodává: “Šlikovi se podařilo se úžasně navázat na jazyk a styl vyprávění Chaty v Jezerní kotlině, ale zároveň vystavět svébytný, napínavý příběh, který zaujme děti i dospělé.“

zkaza

Nakladatelství Albatros a Skautská nadace Jaroslava Foglara, která spravuje spisovatelovu pozůstalost, od roku 2018 postupně vydávají souborné Jestřábovo dílo, ale i pokračování z pera autorů navazujících nebo rozvíjejících Foglarův odkaz.

Ilustrace a grafickou úpravu knihy vytvořila Tereza Marianová.

Anotace knihy:

Ludva s Pavlem dál chodí do své milované Jezerní kotliny a nosí do města lékárníkovi vzácný šafrán. Občas však mají pocit, že je někdo sleduje. Při jedné z výprav objeví jeskyni a v ní něco, co vyvolá mnoho otázek. Kdo je tajemný Havran? Kdo podepisuje zlověstné dopisy jménem mrtvého Derneta? A skrývá Jezerní kotlina něco ještě cennějšího než šafrán? Dobrodružný příběh v tradici Jaroslava Foglara.

O autorovi:

Petr Hugo Šlik vystudoval geodézii a jako zeměměřič také pracuje. Hraje na bicí v kapele Neúspěšný atlet a na kytaru v kapele Hugo a já, pro kterou zároveň skládá hudbu a píše texty. Žije v Libčicích nad Vltavou. Je autorem knih pro děti a mládež i dospělé. Je držitelem Ocenění poroty XIV. ročníku Literární ceny Vladimíra Vokolka 2010 v kategorii od 25 do 35 let. Jeho kniha Tajemství jeskyně pokladů byla zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2015/2016, výběru nejlepších dětských knih podle Komise pro dětskou knihu SČKN a České sekce IBBY. V roce 2016 vydal „román na přeskáčku“ pro dospělé Tržiště. Ke své knize Ztracený na Nevděku vytvořil i webové stránky www.ztracenynanevdeku.cz, kde se čtenáři mohou dozvědět, jak získat bonusovou kapitolu.

šlik

Zdroj: Albatrosmedia