Zúčastni se kuličkářského turnaje a staň se rytířem

Skautská nadace Jaroslava Foglara vyhlašuje na jaro 2021 kuličkářský turnaj pro čtyři hráče (ideálně rodinný). Vítězové těchto čestných zápasů získají titul rytíře, diplom a vylosovaní výherci i věcné ceny.

V roce 1939 vypsal časopis Mladý hlasatel s Jaroslavem Foglarem turnaj v kuličkářské hře Cvrnkaná a právě na něj náš letošní turnaj přímo navazuje.

Jaká jsou pravidla:

• hraje se ve čtyřech hráčích, každý začíná s pěti malými kuličkami
  • kdykoli mezi 21.3. a 30.5. 2021
  • naměřte si vzdálenost sedmi kroků, odtud pak jeden po druhém házejte pět kuliček k důlku
  • kdo má po prvním házení všech kuliček nejvíce kuliček v důlku, začíná hrát první
  • nepadne-li tam žádná, začíná ten, kdo má kuličku nejblíže důlku
  • další pořadí hráčů se řídí podle toho, kolik kuliček kterému hráči padlo při prvním házení kuliček do důlku nebo jak je kdo po prvním hráči s některou svou kuličkou nejblíže důlku
  • první hráč se snaží některé své kuličky cvrnknout do důlku a po nich pak i kuličky ostatních
  • jakmile se jen jedna kulička v důlku neumístí, nastupuje za něj hráč druhý, po jeho prvním neúspěchu třetí, čtvrtý atd.
  • vítězí ten, kdo do důlku cvrnkne poslední kuličku

A právě vítězné jméno zapište na papír a jako potvrzení ho doplňte podpisy ostatních třech hráčů. Papír následně vyfoťte a pošlete na adresu: info@skautskanadace.cz.

Všichni výherci obdrží elektronicky rytířský diplom a 5 vylosovaných i věcné ceny.

Hrát můžete s jakýmikoli kuličkami, pokud by se vám hodila ta pravá hlasatelská sada se skleněnkami, můžete si ji pořídit v našem Jestřábově dobročinném obchodě.

kulicky