Grantová výzva fondu Dobrý skutek - Náš dobrý skutek 2024

Těšíme se na vaše projekty!

Podpora konání dobra a dobrých skutků s dopadem na kluky a holky, členy, našich organizací, ale i na společnost okolo nás. “Náš dobrý skutek” si klade za cíl podporovat nadstandardní činnosti oddílů. Smyslem je podpora aktivit dětských a mládežnických oddílů, které budou přínosem místní komunitě a podpoří dobrý pocit realizátorů z konání dobrých skutků.

Aktivita musí být organizována celým oddílem (nebo střediskem) a musí být určena pro společnost mimo okruh oddílu, skupiny nebo střediska.

• Máte takový projekt nebo záměr?

Nabízíme vám finanční podporu na nutné výdaje, tj. např. na nákup materiálu či nářadí na výrobu nové lavičky, na pytle a rukavice na sběr odpadků, na občerstvení na komunitní dobročinnou akci, apod.

• Částka podpory: maximálně 30.000,- Kč (o výši podpory rozhodne rada Fondu Dobrý skutek). Podpora bude zaslána po schválení příslibu. Podmínkou bude odevzdání vyúčtování a závěrečné zprávy včetně kvalitní fotodokumentace.

Pro získání podpory je potřeba:

• přihlásit dětský (tedy nejen skautský) oddíl nebo celé středisko vyplněním žádosti - popsat STRUČNĚ záměr a projekt v předepsané osnově,
  • počkat na informaci o schválení dotace formou příslibu na projekt (a výši podpory),
  • realizovat projekt podle záměru,
  • poslat závěrečnou zprávu a vyúčtování,
  • oslavit s oddílem ocenění.

Termíny:

• průběžné schvalování podaných žádostí a informace o příslibu ne/poskytnutí dotace do 2 měsíců od podání až do vyčerpání alokace finančních prostředků
  • vyúčtování dotace: do měsíce od ukončení projektu, nejdéle však do 31.12.2024

Příklady možných projektů k inspiraci:

• Dobročinné kavárny, stánky, akce - sloužící k vydělání finančního obnosu na podporu jiným potřebným, apod..
  • Přímá péče o znevýhodněné spoluobčany (např. spolupráce s krizovými centry, dětskými domovy, domovy seniorů s podmínkou osobní účasti - jedná se např. o doprovod na akce mimo domovy, organizování akcí pro tato centra, zapojení Romů, Ukrajinců a jiných minorit do vaší činnosti, aj.).
  • Ekologické aktivity - např. sbírání odpadků, úklid parku nebo místní lokality, sázení rostlin, péče o veřejné prostranství apod.
  • Distribuce metodik pomoci dětem ohroženým domácím násilím do škol, institucí, k doktorům apod. (jedná se např. o metodiky vydávané organizací Locika).
  • Výroba předmětů a jejich distribuce potřebným (znevýhodněné osoby, postižené děti, senioři, Světlo a teplo pro Ukrajinu apod.).

Další podrobnosti u nás na webu ZDE. dotazy směřujte na: dobreskutky@skautskanadace.cz