Klubovna měsíce

Tento měsíc se o vaši podporu uchází tábořiště Hadovka!

Podpořte sen střediska Stopa Plzeň o vlastním tábořišti , které bude v budoucnu jistotou pro pořádání mnoha táborů skautského střediska. Tábořiště bude otevřeným místem pro táboření skautů po celý rok. Jakýkoliv příspěvek pomůže plzeňským přiblížit se k tomuto cíli a vytvořit prostor, kde se budou rodit nová dětská dobrodružství.

hadovka

Po několika letech hledání a prohlídek různých míst se podařilo plzeňskému středisku najít dostupný pozemek vhodný na táboření. Pozemek je ale poměrně velký, takže i přes dobrou cenu je celková částka z běžného rozpočtu střediska vysoká (500 tis Kč.). Proto prosí své příznivce a všechny ty, kdo rádi táboří a putují přírodou o příspěvek na zakoupení nového tábořiště, které zajistí možnost vlastního místa pro táboření po mnoho dalších skautských generací.

hadovka2

Louka umístěná nedaleko Konstantinových lázní má přes 1,5 ha, je lemována říčkou jménem Hadovka a Břetislavským potokem. Místo je obklopeno lesy a dalšími loukami v blízkosti romantické „Studánky lásky“. Od Plzně je budoucí tábořiště vzdáleno asi 45 km s výbornou dopravní dostupností vlakem a bude tak jistě vhodným místem pro táboření mnoha oddílů, a to nejen z Plzně. Bude to další kousek země, na kterém budou moci během svých družinových výprav skauti bez obav tábořit. K přijatým darům Skautská nadace Jaroslava Foglara přidá polovinu 50% získaného obnosu. 

Pomozte jim splnit si tento velký sen.

Přispějte jakoukoliv částkou pod tímto odkazem! Děkujeme.

Klubovna měsíce – co to je?