Klubovna měsíce června

Tento měsíc se o vaši podporu uchází klubovna z Velkého Meziříčí. 

Skautům z Velkého Meziříčí a konečně se podařilo osvojit si jeden roztomilý domek i s pozemkem. Všichni si jej zamilovali na první pohled. Překřtili ho na Baráček a plánují ho celý opečovat, aby jim mohl dobře sloužit.  

vm1

Baráček získali do pronájmu od místní farnosti v roce 2011, kdy bohužel přišli o jednu ze svých dvou kluboven. Od té doby na něm odvedli velký kus práce. Z neudržovaného pozemku vytvořili zahradu, kam můžou vypustit děti a hrát s nimi hry, během let 2012 a 2013 provedli úpravy vnitřních prostor - novou elektroinstalaci, vodovodní a odpadní potrubí, nové omítky, vymalování všech místností, opravení koupelny a vybudování kuchyně. Tu největší část svépomocí a to, na co by nestačili, přenechali profesionálům, ale vždy z vlastní kasy. Tomu, že se stal Baráček provozuschopný, vděčí hodinám a dnům, které věnovali dobrovolníci a dospělí členové. V roce 2019 dokonce získali dost prostředků na to, aby mohl Baráček z pronájmu přejít do vlastnictví střediska.

vm3

A co dál?

Pro zajištění co nejlepšího zázemí, už jim vlastní síly stačit nebudou. Proto shání prostředky pro opravu a rozšíření Baráčku. Chtějí vybudovat obyvatelné podkroví, kde vzniknou další dvě klubovny. 

vm4

V  plánu je:

- vyzdění stěn v podkroví pro vznik nové klubovny

- nová střecha

- nový strop nad stávajícími prostory

- nové schodiště do podkroví

- nová okna

- zvětšení stávající klubovny

- nové elektrické topení

- venkovní izolace domu

Aby přestavbu mohli realizovat, udělali několik zásadních kroků - mají zpracovanou projektovou dokumentaci, položkový rozpočet a vyřízené stavební povolení. Teď ještě ty peníze.  Skauti z Valašského Meziříčí budou rádi za každý váš příspěvek. 

Přispět jim můžete pod tímto odkazem! Děkujeme za podporu!

Kam dál: Klubovna měsíce – co to je?