Klubovna měsíce května

Tento měsíc se o vaši podporu uchází klubovna v Teplicích.

KVĚTEN: Pro teplickou klubovnu se vybralo 9.550 Kč. Děkujeme!

O nové klubovně přemýšlejí tepličtí od roku 2011. Impulsy byly dva: jednak více než 10x přesluhující

„provizorní“ budova stávající klubovny, postavená před 50 lety, jednak zvětšující se členská

základna – prostory přestaly stačit.  V roce 2016 koupili pozemek s ruinou původního domu v srdci města.

teplice 2

- 2016 kupují pozemek s ruinou

- 2017 začínají bourat

- …staví všichni, kdo mají ruce a nohy

- léto 2021 – rádi by kolaudovali

teplice 3

Návrh klubovny vznikal společnou prací a za moderace jednoho z vůdců, který byl zároveň autorem první verze návrhu. Tepličtí vyšli z potřeb jednotlivých družin a oddílů.

teplice 4

Na výběru materiálů, technologií a dodavatelů měla největší vliv „stavební úderka“ – „družina“ 4 dospělých (všichni tátové členů, z toho 3 členové), která nad stavbou pravidelně bděla, plánovala, telefonovala a taky vlastníma rukama pracovala.

teplice 5

Staví kompletně za své, Skautská Nadace Jaroslava Foglara přispěla již 3000.00 Kč, město Teplice 125.000 Kč, mají veřejnou sbírku, pořádají crowdfundingové kampaně (dražba výrobků světlušek, prodej ořechů ze skautské zahrady, roveři zorganizovali ples…).

Rádi by kolaudovali v létě 2021, pomozte jim i vy pod tímto odkazem! Částku, která se do konce května vybereme, pošleme teplickým skautům na jejich klubovnu.

teplice 6

Kam dál: Klubovna měsíce – co to je?