Klubovna měsíce ledna

Tento měsíce se o vaši podporu uchází pražští skauti ze střediska Vítkov. 

Skautský oddíl Tuvia byl založen před pěti lety a z malé družiny se postupně rozrostl až na několikagenerační oddíl. V rozvoji je ale momentálně brzdí omezená kapacita současné klubovny, a tak by si rádi ke svému prvnímu polo-jubileu nadělili novou klubovnu.

Skautskému oddílu ze střediska Vítkov podařilo získat do dlouhodobého pronájmu sklepní prostory na pražských Vinohradech. Aby je mohli přetvořit na klubovnu, budou je muset kompletně rekonstruovat. Protože je majetek v soukromém vlastnictví, možnosti dosáhnout na dotace jsou omezené, a proto budou vděčni za každou vaši podporu.

tuvia

Nové prostory jim umožní otevření nových družin a rozvrstvení schůzek do celého týdne. Budou tak moci v duchu skautské výchovy vést více kluků a holek. Primárně bude nové klubovny využívat oddíl Tuvia, otevřené budou ale i dalším oddílům ze střediska Vítkov. 

tuvia2

Co už svépomocí zvládli?

• vyklidili prostory,

• vykopali sondu a získali od statika kladné posouzení záměru,

• aktuálně kopou podlahu velké místnosti - vykopali a vynosili jsme 6t materiálu, cca 9t zbývá,

• podařilo se jim jako nefinanční dar získat od 2 subjektů projekt na elektřinu a zapojení  a aktuálně se kompletuje objednávka na materiál kompletní elektroinstalace.

tuvia3

Pomozte jim klubovnu dokončit. Přispět jim můžete pod tímto odkazem! Děkujeme za podporu!

Kam dál: Klubovna měsíce – co to je?