Klubovna měsíce listopadu

O vaši podporu v měsíci listopadu uchází klubovna ve Střelicích.

Střelické středisko Wahinkpe se v posledních letech téměř zdvojnásobilo a stávající prostory staré klubovny jim přestaly stačit. Navíc doposavad byli pouze ve vypůjčených prostorách a proto se ve Střelicích začali poohlížet po vlastní půdě pod nohama.   

strelice

Střeličtí, jak mávají šátky na naznačených základech nové klubovny.

Historie skautingu ve Střelicích se píše od roku 1935 a po několika pauzách v období totalitních režimů zde skauti nyní působí bez přerušení již 30 let. Za tuto dobu však nikdy neměli svou vlastní klubovnu.

strelice7

Stavbu klubovny rozdělili do dvou etap. V první fázi už zvládli postavit klubovnu se sociálním zařízením a velkou místností. V druhé etapě by rádi přistavěli druhou část budovy se čtyřmi novými místnostmi a rozšířili tak kapacitu klubovny.

strelice1

Místo drahých 3D vizualizací vytvořili skauti během korona schůzek v počítačové hře Minecraft podle výkresů model klubovny.

strelice2

Klubovnu staví svépomocí. Jak říká vedoucí střediska, Marek Švestka: „Naučili jsme se všechny možné stavební práce, protože nikdo z nás skutečně nepracuje v oboru. Takže máme křivé stěny, nerovnou omítku, trvá nám to asi trojnásobek času, za který by to udělali profesionálové, ale je to doslova naše klubovna a může nás hřát dobrý pocit z toho, že jsme si ji dokázali sami postavit“.

střelice5

Brzy by rádi stavbu dokončili. Přispět jim můžete pod tímto odkazem! 

strelice1

Částku, kterou do konce listopadu vybereme, pošleme na pomoc střelickým skautům.

Všichni členové střediska Wahinkpe Střelice děkují za veškerou podporu!

Kam dál: Klubovna měsíce – co to je?