Klubovna měsíce listopadu

Tento měsíc se o vaši podporu uchází klubovna v Dlouhé Třebové. 

trebova1

Stávající klubovna oddílu skautů z Dlouhé Třebové stála přes 20 let na dosah od lesa, na pomezí Ústí nad Orlicí a Dlouhé Třebové. Klubovna je ale na soukromém pozemku a v blízké době ji budou muset bohužel zbourat. Proto se rozhodli postavit klubovnu novou a o něco lepší. Současná klubovna je sice na krásném místě a dalo by se říct, že dostačující, na druhou stranu je v ní ale místo jen pro jednu partu dětí, což začíná místní skauty omezovat v plánování schůzek a také v klubovně nemají tekoucí vodu ani záchod, což zase poněkud ubírá na možnosti využití pro přespávání během víkendů.

Skautský oddíl v Dlouhé Třebové má kolem 60 členů a je největším ze skautského střediska v Ústí nad Orlicí. 

trebova2

Nová klubovna má stát nedaleko té současné, na pozemku, který minulý rok pro tento účel darovalo město Ústí nad Orlicí. Třebovští mají v plánu postavit dřevostavbu připojenou na vodovod i kanalizaci, s dostatkem místa na skladování všeho materiálu a vybavení, a hlavně s prostory pro dvě schůzky zároveň. Taková klubovna by měla poskytovat odpovídající zázemí jak pro činnost oddílu i s ohledem na budoucí růst, tak pro víkendové výpravy jiných oddílů a třeba i pro vzdělávací kurzy skautských vedoucích.

trebova3

Aktuálně dokončují podklady pro stavební a územní řízení a pokud vše půjde dobře, chtěli by práce na stavbě začít ještě do konce tohoto roku. Nejpozději v roce 2025 by pak měla klubovna začít plně sloužit dětem a jejich vedoucím.

Abyste jim jejich sen splnili, přispějte jim pod tímto odkazem! Děkujeme za podporu!

Klubovna měsíce – co to je?