Klubovna měsíce prosince

Tento měsíc se o vaši podporu uchází Skautský dům v Opavě!

Skautský dům v Opavě  byl postaven za první republiky. S plno malými místnostmi pod jednou střechou, které se změnily v klubovny, byl zpočátku ideálním místem. Dávno však již přestal vyhovovat potřebám dětí, jak prostorově, tak v sociálním zázemí. Dům vyžadoval zásadní opravy a zároveň přestal kapacitně stačit pro přibývající dětskou členskou základnu. Opavští se rozhodli zvětšit prostory o půdní vestavbu.

opava
opava4

Od roku 2014 už opavští zvládli opravit střechu, vyměnit okna.  Na rekonstrukci získali 80% financí z ITI Ostravsko (evropské fondy a další zdroje), zbytek však potřebovali získat z jiných zdrojů.

opava1

Skautská nadace tento projekt podpořila matchingem letos a loni v celkové výši 100 tisíc korun. V tuto chvíli už stavba je hotová.

opava2

Rekonstrukce s sebou přinesla i bezbariérovost objektu.

opava3

Opavští budou dokonce Skautský dům brzy slavnostně otevírat. Nicméně by potřebovali celé prostory dovybavit. Pomozte jim nakoupit nábytek a další vybavení, poptávka je teď hlavně po kuchyni!

Přispět jim můžete pod tímto odkazem! Děkujeme za podporu!

Kam dál: Klubovna měsíce – co to je?