Klubovna měsíce října

O vaši podporu v měsíci říjnu se uchází klubovna v Polné.

#SVEPOMOCI

Od roku 2012 přemýšleli skauti z Polné o opravách městských prostor v areálu DDM, kde měli klubovnu. V roce 2015 se však dozvěděli, že je budou muset opustit. Místo oprav se rozhodli, že začnou stavět klubovnu zcela novou.

polná

Na konci roku 2017 se jim podařilo získat darem od města pozemek pro stavbu nové klubovny. Taková klubovna, to je středobod veškeré střediskové činnosti. Klubovna je zhmotněním abstraktní idey střediska. Klubovna reprezentuje středisko navenek a přináší přístřeší těm uvnitř. Co lepšího při podzimní plískanici, než sedět u praskajících kamen v klubovně. Kam uložit všechny upomínky na tábory a výpravy. Kde se setkávat s kamarády. Kde trávit čas. Kde vyrábět a experimentovat. Co zdobit a zkrášlovat. Odpověď je vždy klubovna. Chtějí jí takovou, jací jsou oni sami. Aby byla velká a prostorná i malá a útulná. V zimě aby hřála a v létě aby chladila. Aby byla na živou hru i klidné rozjímání.

polna2

Projektová cena stavby by byla sedm milionů korun. Středisko odhaduje, že díky využitím svépomocných prací, do kterých se nejvíce zapojují současní i odrostlí roveři, ji sníží na polovinu!  

polna3

Stavět začali v roce 2020, do konce roku měli hotovou hrubou stavbu. Pomáhají jim místní firmy, Skautská nadace Jaroslava Foglara v rámci programu Střecha již polenským přispěla částkou 158 841 Kč. 

polna4

Brzy by rádi stavbu dokončili, aby tu již mohli probíhat první schůzky. Přispět můžete pod tímto odkazem! Částku, kterou do konce října vybereme, pošleme na polenským skautům.

Fotogalerie a kompletní stránky ke stavbě klubovny v Polné najdete zde: www.klubovnapolna.cz

Kam dál: Klubovna měsíce – co to je?