Klubovna měsíce září

O vaši podporu v měsíci září se uchází stavba srubu v Háji ve Slezsku. 

S koncem léta navazujeme s naším projektem klubovna měsíce. V září se bude o vaši podporu v měsíci září ucházet stavba srubu v Háji ve Slezku.

Ke stavbě mají místní skauti dokonce i vlastní web krásnou fotogalerii, doporučujeme nahlédnout.

stara klubovna Haj

Stará klubovna poskytovala několikrát týdně místo pro celoroční schůzky dětí, oddílové rady, schůzky oldskautů, ale také zázemí pro pořádání závodů nebo příležitostné akce spřátelených spolků nebo organizací (Sokol, obec Háj ve Slezsku, kulturní využití). Pro místní skauty byla jako babička, která už zestárla a trpí nemocemi. Léta nezastavíš a téhle stavbě bylo přesně padesát, když padlo rozhodnutí, že není zbytí, než začít situaci řešit.

Háječtí pečlivě zvažovali, jak klubovnu opravit či zrekonstruovat, přizvali odborníky k posouzení, uspořádali konzilium, přemýšleli nad všemi možnými variantami a nakonec se rozhodli postavit klubovnu novou.

nákres Háj

Po pár letech perných příprav se na jaře roku 2021 začalo se samotnou stavbou. Pomozte hájeckým skautům stavbu co nejrychleji dokončit. Oni sami rozhodně nečekají s rukama složenýma v klíně, ale všichni se aktivně do stavby zapojují.

haj harmonogram

Pomozte hájeckým skautům stavbu co nejrychleji dokončit. Oni sami rozhodně nečekají s rukama složenýma v klíně, ale všichni se aktivně do stavby zapojují. Přispět můžete pod tímto odkazem! Částku, kterou do konce září vybereme, pošleme na stavbu srubu.

stavba haj

Kam dál: Klubovna měsíce – co to je?