Klubovna měsíce září

Tento měsíc se o vaši podporu uchází klubovna v Polné!

Středisko Parkán působí v Polné, historickém městečku na Vysočině. Má v současné cca 120 členů, dva dětské oddíly, dva roverské kmeny a kmen dospělých. Vlastní klubovny středisko ve své téměř stoleté historii nikdy nemělo. 

Vedení města nabídlo středisku část pozemku, na kterém skladuje stavební materiál. Téměř tisíc metrů čtverečních! Kousek od centra města, přesto v jeho klidové části. S prostorem na malou zahradu či sportoviště a možností výprav do nedalekých lesů Březiny a Obecníku.

V roce 2017 začali pracovat na projektu. Nejprve vyrazili na návštěvu do středisek, která novou klubovnu právě dostavěla. Poučit se z chyb a zjistit, jak vlastně může taková klubovna vypadat. Hotový dům můžete upravit, aby co nejvíce vyhovoval účelu. Když ale můžete postavit cokoli – to je teprve problém! Jak to udělat co nejlépe?

polná


Stavbu zajistili svépomocí. Aby ušetřili, klubovny si více vážili a aby se něco naučili. Skautská nadace navýšila dary, které se podařilo vybrat přes platformu Darujme.cz. 

V tuto chvíli je stavba klubovny dokončena a tento měsíce proběhne slavnostní otevření. Nicméně například kuchyň zcela zeje prázdnotou a jistě si každý umíme představit, jak je pořízení celého vybavení náročné. 

polná6

Polenští skauti budou moc rádi za jakýkoliv váš příspěvek. 

Přispět jim můžete pod tímto odkazem! Děkujeme za podporu!

Kam dál: Klubovna měsíce – co to je?

polna5