Tři knižní novinky Skautské nadace Jaroslava Foglara k letošním výročím

Přinášíme vám v rámci nadační sbírky několik čtenářských lahůdek na léto!

90 let od prvního tábora Dvojky ve Sluneční zátoce

Do prodeje se nám podařilo získat opomenuté skladové zásoby již vyprodané knihy Tábory ve Sluneční zátoce (Olympia, 2007) obsahující mimo jiné přehled všech táborů Dvojky s jejich popisem a fotografiemi. K této knize jsme přidali reprint prvního vydání přehledu táborů, který vytvořil Jaroslav Foglar v roce 1959 a je textově odlišný od knihy. Na obálce reprintu je navíc barevně vyobrazeno všech šedesát znaků táborů, kterých se účastnil Jestřáb.

tábory


80 let prvního knižního vydání Zápisníku 13 bobříku

V roce 1941 vyšla první verze knižního vydání Zápisníku 13 bobříků, který se posléze dočkal ještě dalších několika zpracování. Kapesní formát o 112 stranách přinesl kromě pravidel pro plnění bobříků množství dalších námětů pro aktivní činnost ve volném čase, návody pro různé sporty či Jestřábovo zamyšlení nad detektivními romány a další úvahy.

zapisnik

Nakladatel Jan Kobes tehdy zápisník nabídl se třemi druhy obálek, které jsou dnes sběratelsky těžce dosažitelné. Proto jsme se rozhodli vydat zápisník také v této „tříverzi“. Můžete si tak vybrat, která se vám více zamlouvá, či zakoupit všechny tři.

Verze z jedním bobrem

bobr1


Verze s pěti bobry

bobr5


Verze s týpí

týpí


35 let od prvního vydávání knihy Náš oddíl

Náš oddíl byla kniha Jaroslava Foglara na jejíž vydání jsme si museli nejdéle počkat. Snah o její uvedení na svět bylo od konce 60. let několik. V letech 1985-1986 už to vypadalo nadějně, alespoň na pokračování, ale opět bylo vše zmařeno vyšší mocí. Právě tento pokus vám nabízíme v zajímavém přetisku, jak se samizdatově šířil v druhé polovině 80. let. Opatřený doslovem a barevnou reprodukcí ilustrace Bimby Konečného nakreslené pro plánované vydání v roce 1970.

nas oddil
nasoddil


Nově také v Jestřábově obchodě najdete:

-  opravený dotisk červeného vydání Hochů od Bobří řeky, prodávaného s 20. vydáním od Albatrosu, které je již na většině míst vyprodané

- Jestřábův životopis Život v poklusu, vydaný Olympií v roce 2005, jinde vyprodaný

Modrý život Jiřího Dražana: aneb Přístav volá - komiksové pojetí románu ilustrované Milanem Teslevičem, vydané Olympií v roce 2014, jinde vyprodané

Vše dostupné v novinkách v Jestřábově obchodě. Děkujeme, že svým nákupem podporujete rekonstrukce a výstavby skautských kluboven a výchovu dětí a mládeže v duchu skautských ideálů!