Jestřábova švýcarská dobrodružství - dotisk

Tematická knížka, která ilustruje Foglarovu lásku ke Švýcarsku, vyšla ke 100. výročí prvního Jestřábova pobytu v zemi helvétského kříže!

Sklad Dar nadaci Cena celkem
0 ks 233 Kč 390 Kč

Toto zboží již nelze zakoupit


Před 100 lety, v září 1920, odjel třináctiletý Jaroslav na tříměsíční ozdravný pobyt do Švýcarska. Byla to pro něj „nejkrásnější doba mého klukovského života“ a Skautská nadace Jaroslava Foglara ji připomíná v tematické knížce.

svycarsko

Z této cesty se dochoval jeho dětský deník, který přetiskujeme v autentické podobě. Své vzpomínky Jestřáb zpracoval i literárně, nejprve ve Slovíčku a dokončil v Táboře smůly. Zde si je můžete přečíst ve verzi prvních otištění.

svycarsko2

Po 61 letech se Jaroslav do Švýcarska vrátil a pak ještě několikrát a zážitky z těchto návratů jsou obsahem III. kapitoly, spolu s pátráním po jeho švýcarských stopách. Doslov vše rámuje a přináší i nové, neznámé skutečnosti.

svycarsko3

Publikace má celkem 82 stran textů, ilustrací i fotografií ve formátu 19,5 x 11,5 cm. K tomu přikládáme plakátovou „mapu“ se zajímavými obrazovými dokumenty z Jestřábových cest po Švýcarsku v 80. letech. 

  • Nečíslovaný dotisk 1. vydání, 60 kusů.
svycarsko4
JSD5