Kreslí Fischer

KONCEM KVĚTNA BUDE K DISPOZICI DOTISK!
V letech 1987 a 1988 vytvořil Ivan Vápenka známé foglarovské sešity a vydal je pod Klubem sběratelů autogramů. V roce 1987 ovšem vznikl ještě třetí sešit, který nikdy vydán nebyl. Nyní máte možnost si ho pořídit v původní plánované podobě.

Sklad Dar nadaci Cena celkem
0 ks 143 Kč 280 Kč
Počet kusů na jednu osobu je omezen na 2

Toto zboží již nelze zakoupit

Sběratelé většinou znají tyto dva sešity:

Původní sešity Vápenka

Ve stejné době (v roce 1987) vznikl i sešit věnovaný kreslíři Janu Fischerovi. Dochoval se v podobě makety a v loňském roce se Milda Čepera a Martin Izera rozhodli nachystat ho jako RETRO vydání Téma pro foglarovce. RETRO proto, že jde o přesně stejnou podobu, v jaké měl vyjít na konci osmdesátých let. Mnohé informace ze sešitu už jsou dnes známé a pro většinu čtenářů to nebude taková "bomba" jako by byla v roce 1987, přesto si myslíme, že si sešit vydání zaslouží.

Vydání zaštítila Skautská nadace Jaroslava Foglara a sešit je tak možné pořídit exkluzivně pouze u nás. Jako bonus je do sešitu vložena menší brožura s 8 stranami o vzpomínkových akcích Ivana Vápenky na Jana Fischera z let 1988 a 2007.

Základní informace:

• Autor: Ivan Vápenka
  • Formát: A4 (sponková vazba)
  • Počet stran: 40 (+8 bonusová brožura)
  • Náklad: 200 ks
  • Rok vzniku: 1987
  • Rok vydání: 2023
  • Edice: RETRO Téma pro foglarovce (foglarovec.cz)
Ukázka
Vložený bonus