Vlajka Rychlých šípů

Kultovní symbol klubu Rychlých šípů nesmí chybět v žádné klubovně! Vyšitý ve špičkové kvalitě, který vytře zrak i Bratrstvu kočičí pracky.

Sklad Dar nadaci Cena celkem
0 ks 990 Kč 3 300 Kč

Toto zboží již nelze zakoupit

Když femme fatale Vlasta věnovala Mirkovi po ztraceném závodě v běhu nášivku se třemi letícími šípy, stala se tím nevědomky hybatelkou dalšího děje. A když potom 14. ledna 1939 přinesla podstatně větší vyšitou vlajku s totožným motivem (a přispěla tak ke vzniku Rychlých šípů), zdálo se, že tím byla heraldická podoba vlajky provždy stanovena. Pozorný čtenář si ale povšimne, že mezi lety 1939 a 1948 bylo v komiksu představeno přinejmenším pět různých variant, lišících se v kresbě, proporcích, propracování detailů i v barevnosti.

Z nich jsme vytvořili konečnou podobu klubovní vlajky vycházející ze zobrazení, jež se víceméně ustálilo ve druhé polovině čtyřicátých let. Předlohou nám byly kresby z příběhů Klub Rychlých šípů založen a Rychlé šípy brání svůj znak, přihlédli jsme ale i k některým dalším výskytům (Rychlé šípy v nebezpečí života, Rychlé šípy vítězí ve hře o totem). 

Rozměry:

výška 45 cm

šířka 30 cm

Oslovili jsme předního výrobce vlajek společnost Velebný & Fam, aby pro nás tuto vlajku zhotovila. Zároveň chceme umožnit všem nadšeným obdivovatelům Rychlých šípů mít tuto vlajku ve své sbírce v co nejlepší kvalitě. 

Jednostranná vlajka je vyrobena ze dvou druhů barevné krepové látky a lemována šňůrou. Obsahuje výšivku šípů a univerzální provedení na čtyři poutka, jež umožňuje upevnění na zeď vaší klubovny či jiné čestné místo. 

Vlajka2
Vlajka