Obnova Sluneční zátoky

Les u Sluneční zátoky napadl kůrovec. Budoucí těžba změní na dlouhé roky charakter tohoto místa. Nový projekt má pomoci nejprve finančním darem a posléze i společnými brigádami k obnově legendárního tábořiště Hochů od Bobří řeky.

sluneční zátoka

I malý dar pomůže znovu oživit legendární tábořiště

Ve Sluneční zátoce tábořila od roku 1925 pražská Dvojka vedená Jaroslavem Foglarem - Jestřábem. Zážitky z těchto táborů posloužily Foglarovi jako předloha pro knihu Hoši od Bobří řeky. Bohužel i tato oblast podlehla suchu a kůrovci. Místo čeká rozsáhlá těžba a následné nové zalesnění. Ve snaze rychlejší obnovy nabídlo Sdružení přátel Jaroslava Foglara ve spolupráci se Skautskou nadací Jaroslava Foglara pomoc majiteli louky a lesa při novém zalesnění.

Získané dary jsou určeny na podporu budoucích akcí při obnově lesa.

xx