PřeKLENeme problémy

Počet bystřických skautů letos překročil stovku a daří se jim. Bohužel se jim doslova hroutí střecha jejich klubovny nad hlavou. Proto se rozhodli jednat a ve spolupráci s městem Bystřice nad Pernštejnem chtějí postavit novou základnu. Dary pomohou dofinancovat stavbu a interiérové vybavení.

klen

Nová základna

Již před mnoha lety, kdy jsme byli nuceni se přestěhovat z bývalé klubovny na sídlišti do té současné po házenkářích, bylo jasné, že i tato bude jen dočasným útočištěm. Nakonec jsme v tomto provizoriu, které jsme náležitě zkulturnili, vydrželi 17 let.

Nyní se však propadají podlahy, nedostatečná izolace způsobuje v zimě zamrzání vody a chlad i při pravidelném vytápění, opěrné zdi jsou vychýlené a na některých místech do klubovny při větších deštích zatéká. Rekonstrukce takového objektu, který nestojí na pevných základech nýbrž na panelech a který je v záplavové zóně nepřichází v úvahu. Z těchto důvodů jsme se rozhodli pro stavbu nové moderní a bezbariérové základny

klen v novém

4 klubovny, sklad vybavení a společenská místnost

Objekt vyhoví pořádání besed, kurzů či vnitřních her. Navíc bude mít základna sociální zařízení a kuchyňku, odpovídající oproti současné klubovně hygienickým normám.

Jde tedy o naprostý základ, který si zaslouží jak děti, tak i vedoucí, kteří se o ně zdarma ve svém volném čase starají.

xx