Skautský dům v Mostě

Skautské středisko v Mostě provozuje od roku 2018 vlastní Skautský dům. Budovu se daří za plného provozu postupně upravovat a rekonstruovat. Rozpočet však kromě samotné rekonstrukce a běžných provozních nákladů zatěžuje i dlouhodobá půjčka.

most

Nutné opravy, otevření půdních prostor a stavba altánu

Bude potřeba opravit poškozená místa fasády/pláště domu a rekonstruovat plot v nejvíc frekventované části před domem. Další výzvou je pak dokončení stavby altánu, jakožto budoucí venkovní klubovny, dalším krokem je zpřístupnění půdních prostor a vybudování zázemí pro uskladnění materiálu a nocování menších skupin.

Most rekonstrukce

V plánu jsou další dvě nové klubovny

Skautský dům v Mostě je zázemím pro  7 skautských oddílů a také Centrum Radost. Týdně se v prostorách uskuteční až 20 schůzek nebo kroužků volnočasových aktivit. Současných 5 kluboven je třeba navýšit. Aktuální plán počížá s dalšími dvěma - přístavbou nad prostorem garáží.

Tři roky ve vlastním

Mostečtí skauti se dokázali postavit na vlastní nohy, jejich energii a nadšení můžete podpořit finančním darem. Rozpočet rekonstrukce si ještě vyžádá značnou část, navíc středisko souběžně splácí půjčku ve výši více jak 250 000 Kč ročně.