Skautský pomník

34. středisko Ostříž Praha realizuje ve spolupráci s Magistrátem pietní místo, které připomene skautské osudy z dob nacistické okupace a v dobách komunistické zvůle. Projekt oslovil širokou veřejnost a přinesl 141 400 Kč.

ostříž

Vzpomínka na velké osobnosti

34. středisko Ostříž Praha koná každoročně ve Velké Chuchli závod skautských hlídek Memoriál br. Vítka, činovníka střediska. Toto místo dalo vzniknout nápadu připomenout trvalým objektem oběti režimů z řad skautů. Mnoho skautů položilo své životy za vlast, mnoho skautů bylo zavřeno v koncentračních táborech, mnoho skautů prošlo kriminály a Jáchymovským uranovým peklem. Všem těmto osobnostem bude určeno pietní místo.

pomnik

Vlastní návrh představuje:

- dva sloupy značí dvě totality, budou provedeny z hrubé žuly

- na kratším sloupku letopočet 1939 - 1945

- na druhém sloupku dva letopočty 1950 - 1968, 1970 - 1989

- uprostřed lilie v kruhu z černé žuly

xx