#Skautfunding – šestý, sedmý a osmý milion

Hranice osmi milionů vybraných prostředků pro skautské projekty pokořena!

Na dárcovské platformě Darujme.cz pod hlavičkou Skautské nadace Jaroslava Foglara byl dosažen během necelého měsíce šestý, sedmý a osmý milion. Největší podíl na tom má dárcovský projekt „Na pomoc skautům z jihu Moravy po tornádu“, na který přispělo jedenáct set dárců.

Od poloviny listopadu loňského roku, kdy byla překročena částka 5 milionů, se příjem darů výrazně zpomalil. Do konce roku 2020 bylo dosaženo 5,5 milionu. Další půlmilion se vybral letošní rok.

Intenzivní propagaci svých dárcovských projektů dělají prakticky jen tři projekty, na které připadá většina letošní částky. Nové klubovny v Teplicích, Vyškově a nástavba klubovny v Hejnicích získaly letos celkem 340 tisíc korun. Ostatní dárcovské projekty zatím paběrkují.

Vyškov

Nezopakoval se loňský objem darů před letními prázdninami. Někteří žadatelé mají obavy, že není vhodná doba žádat o finanční dary. Opak je pravdou – v roce 2020 vzrostl objem individuálního dárcovství o 100 milionů, darováno bylo celkem 734 milionů korun.

Šestý milion byl dosažen na letní slunovrat a 24. června se počítadlo na Darujme.cz zastavilo na částce 6 015 000 Kč. Následující dny byl celý systém velmi přetížen, dary přibývaly rychlostí 5 milionů za hodinu, za týden se vybralo více, než loni za celý rok. Když se počítadlo darů zvládlo 28. června zaktualizovat, byla na našem účtu již částka 7 120 000 Kč a 14. července bylo dosaženo 8 000 000 Kč. Mohla za to bohužel nenadálá přírodní katastrofa – řádění tornáda na jihu Moravy. V rámci projektu „Na pomoc skautům z jihu Moravy“  je v tuto chvíli přislíbena částka 1 926 516 Kč.

Mikulčice

První část z této pomoci byla použita pro potřeby koordinačního centra, které fungovalo první dva týdny v Kulturním domě Hodonín. Dále podporujeme provoz dobrovolnického kempu v Ratíškovicích, který je připraven na druhou vlnu pomoci a z vybraných peněz se také hradí pobyty dětí z postižených oblastí na letních táborech.

Největší částky budeme směřovat na obnovu poničených kluboven.

Děkujeme všem dárcům za projevenou štědrost.

Zaměstnanec Ivo Brzobohatý - Ještěr
Fond Střecha a Skautfunding

Ivo Brzobohatý - Ještěr

Správní rada

ivo.brzobohaty@skaut.cz , +420 724 996 200

Kam dál?

Skautfunding – pátý milion!

Čtvrtý milion pro skautské projekty!

To je skautfunding!