O sbírce

Veřejná sbírka alias Jestřábův obchod nejen ledajaký! Najdete v něm zajímavé a často výjimečné předměty s tematikou díla Jaroslava Foglara, které vám přináší jeho nadace. A právě nadaci je určen výtěžek z prodeje, jenž má formu veřejné předmětové sbírky. Nákupem tak uděláte radost nejen sobě, ale podpoříte i výstavby nových kluboven a výchovu dětí a mládeže v duchu skautských ideálů.

Předměty nabízené k prodeji ve veřejné sbírce tvoří pestrá směs spojená tak či onak s Jaroslavem Foglarem. Snažíme se o vkusnost, originalitu a unikátnost. Proto u nás najdete:

• malonákladové publikace s tématikou díla a osobnosti Jaroslava Foglara
  • předměty pocházející z Jestřábova bytu, odkud byly například prázdné papíry, ze kterých vznikla dnes již vyprodaná edice zápisníků
  • sbírkové kousky jako Krabice pokladů Rychlých šípů, nášivky, odznaky apod.
  • batohy, opasky, nože, pytlíky na chleba, šátky či jiné předměty denní potřeby
  • a další

Na vizuální kvalitu sbírky dohlíží zdarma Martin T. Pecina, který též graficky upravuje většiny předmětů a publikací. Ty vznikají hlavně v malých českých firmách s velkým podílem ruční práce.

Pro dotazy ohledně zásilek a chodu obchodu se obracejte na Magdu.

Zaměstnanec Magdaléna Černá
PR a komunikace