Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv o činnosti nadace, plánovaných aktivitách a podpořených projektech můžete sledovat zde:

 • Měsíc závěti

 • Deníky Jaroslava Foglara

 • Stínadelská tajemství!

Skautská nadace Jaroslava Foglara připravila novou rodinnou hru s názvem Stínadelská tajemství, která je tentokrát zasazena do uliček pražské Malé Strany. Příběhy k jednotlivým místům procházejí z pera Davida Jana Žáka, který nedávno vydal román Tleskač, a hráči si je mohou poslechnout i v audioverzi načtené hercem Richardem Fialou. Hra poběží až do 31. března 2023, na registrované hráče čeká každý týden losování o stylové odměny. Audio a pokyny s mapou jsou ke stažení zdarma na webu www.rychlesipy.org/tajemstvi


 • Pomáhám za života, budu i po něm!

13. září je Mezinárodním dnem závěti. Po celém světě si připomínáme význam závěti a možnost věnování peněz, nemovitostí, ale i memorabilií dobročinným organizacím. V naší zemi patří osobní odkaz mezi velmi křehká témata. I proto se snaží koalice Za snadné dárcovství otevřít diskuzi a tématu se soustředěně věnovat. K aktivitě Měsíce dobročinné závěti se jako člen koalice přidává i Skautská nadace Jaroslava Foglara. Nabízí poradenství i podporu především skautské veřejnosti.


 • Skautská nadace JF slaví 20 let!

Skautská nadace Jaroslava Foglara, která spravuje dědictví a odkaz slavného spisovatele, si letošní jubileum připomene během celého roku řadou aktivit. První z nich je Jízda Prahou historickou tramvají po Jestřábových stopách.
 • Vychází pokračování Chaty v Jezerní kotlině

Petr Hugo Šlik po více než 80 letech navázal na kultovní knihu Jaroslava Foglara a vytvořil její zdařilé pokračování Zkáza Jezerní kotliny, které právě vychází v nakladatelství Albatros.


 • Pátá lavička J. Foglara - Tajemná Řásnovka

Lavičku instalovala Skautská nadace Jaroslava Foglara u příležitosti 8. vydání románu Tajemná Řásnovka, ilustrovaného Barborou Kyškovou.

 • Rychlé šípy zná 90% Čechů!

Výsledky reprezentativního výzkum agentury Median pro Skautskou nadaci Jaroslava Foglara, který proběhl u příležitosti nového vydání restaurovaných komiksových příběhů Rychlých šípů Jaroslava Foglara od kreslíře Jana Fischera.


 • Záhada hlavolamu slaví 80 let!

Skautská nadace k 80. výročí Záhady hlavolamu připravila venkovní instalaci spojenou s rodinnou hrou na území Starého Města pražského. Zároveň vydala unikátní zpracování Tleskačova deníku rukopisně psaného Jaroslavem Foglarem.


 • Pokořen pátý milion

Skautfunding znamená zprostředkování darů přes portál darujme.cz skautským střediskům pro jejich vlastní projekty. Pátý milion byl získán za necelé tři měsíce od začátku září.


 • KPZ slaví 85 let

Psal se 12. říjen 1935 a stálému přispěvovateli časopisu Malý Hlasatel Jaroslavu Foglarovi – Jestřábovi vyšel v rubrice Skautská stezka krátký článek s názvem KRABIČKA “POSLEDNÍ ZÁCHRANY”. Tím vypustil do světa fenomén, který dnes pod zkratkou KPZ zná téměř každý Čech.


 • Čtvrtá lavička - Boj o první místo

Další Foglarova lavička byla odhalena v Královské oboře Stromovka na Praze 7, na dětském hřišti u Malé říčky. Stejně jako předchozí lavičky v ručně vyřezávaném motivu odkazuje na autorovo dílo - knihu Boj o první místo. Tento titul současně vychází v nakladatelství Albatros s ilustracemi Jaromíra 99.


 • Jaroslav Foglar - 100 let skautem

V roce 2020 je tomu sto let, kdy dvanáctiletý Jaroslav Foglar vykročil poprvé na skautskou stezku, i když pouze na krátký čas. Vrátil se na ní znovu po třech letech a zůstal jí věrný až do konce života.


 • Odkaz závětí

Odkaz závětí je jedním z témat, kterým se Skautská nadace věnuje. Oslovuje skautskou veřejnost a podporuje rozhodnutí pomáhat závětí.

Dlouhých 22 let
činnosti nadace

90+ podpořených
skautských kluboven

300+ podpořených
jiných projektů

Běžící projekty, které můžete podpořit.

Aktuality. Ať víte, co se u nás děje